facebook
Zamówienia złożone przed godziną 12:00 są wysyłane natychmiast. | Darmowa wysyłka powyżej 250 PLN

Czym jest olej z wiesiołka i jakie są jego efekty i korzyści?

W ostatnich latach olej palmowy staje się coraz bardziej popularny nie tylko w świecie zdrowej żywności, ale także w kosmetyce. Olej ten jest szczególnie ceniony ze względu na swoje korzyści zdrowotne, które są wspierane przez znaczne ilości związków bioaktywnych, takich jak kwas gamma-linolenowy.

Co to jest olej z wiesiołka? ### Co to jest olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka pozyskiwany jest z nasion wiesiołka dwuletniego, rośliny pochodzącej z Ameryki Północnej, a obecnie uprawianej w innych częściach świata. Olej pozyskiwany jest w procesie tłoczenia na zimno lub ekstrakcji chemicznej, przy czym tłoczenie na zimno pozwala zachować więcej składników odżywczych.

Biennale zwane "nocną świecą"

Bobik dwuletni, znany również pod swoją naukową nazwą Oenothera biennis, to roślina pochodząca z Ameryki Północnej, która zyskała popularność na całym świecie ze względu na swoje właściwości lecznicze. Zioło to, które może dorastać do 1,5 metra wysokości, można łatwo rozpoznać po żółtych kwiatach, które otwierają się wieczorem i zamykają rano. Ze względu na ten niezwykły czas kwitnienia jest również czasami nazywany "nocną świecą". Jest szczególnie ceniony ze względu na swoje nasiona, które są tłoczone w celu ekstrakcji oleju bogatego w kwas gamma-linolenowy (GLA), niezbędny kwas tłuszczowy o znaczącym działaniu przeciwzapalnym i regulującym hormony.

Oprócz zastosowań leczniczych, wiesiołek dwuletni jest również podziwiany za swoje piękno w ogrodach i parkach, gdzie często uprawiany jest jako roślina ozdobna.

Jakie są efekty stosowania oleju z wiesiołka?

Jednym z głównych powodów, dla których olej z wiesiołka jest tak ceniony, są jego właściwości przeciwzapalne. Kwas GLA, który jest bogaty w olej, pomaga modulować procesy zapalne w organizmie i ma pozytywny wpływ na zdrowie skóry, równowagę hormonalną i zdrowie serca.

Pielęgnacja skóryOlej z fasoli doskonale nadaje się do nawadniania suchej i zniszczonej skóry. Jego stosowanie może pomóc w leczeniu egzemy, łuszczycy, a nawet trądziku. Ze względu na swoje właściwości nawilżające jest często dodawany do kremów i balsamów.

Zdrowie hormonalneKobiety cierpiące na objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego lub menopauzy mogą również czerpać korzyści z oleju z wiesiołka. GLA pomaga regulować nierównowagę hormonalną i może łagodzić ból, złe samopoczucie i inne objawy związane z cyklem menstruacyjnym i menopauzą.

Zdrowie hormonalne

Zdrowie sercaBadania sugerują, że GLA i inne substancje zawarte w oleju z wiesiołka mogą obniżać poziom szkodliwego cholesterolu, pomagając zapobiegać chorobom serca.

Zastosowanie oleju z wiesiołka w kosmetyce

Olejek jest często stosowany w postaci serum, kremów lub balsamów do skóry suchej i zniszczonej, gdzie skutecznie łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia i swędzenie. Jego właściwości przeciwzapalne sprawiają, że jest również popularny w produktach przeznaczonych do skóry problematycznej z trądzikiem. Dodany do szamponów i odżywek, olej z wiesiołka pomaga wzmocnić mieszki włosowe, co może pomóc w uzyskaniu bardziej lśniących i zdrowszych włosów.

Chociaż olej z wiesiołka jest w większości bezpieczny, osoby cierpiące na epilepsję lub przyjmujące leki rozrzedzające krew powinny skonsultować jego stosowanie z lekarzem ze względu na możliwe interakcje.

Bupał ma wiele pozytywnych skutków, a w szczególności olej z wiesiołka oferuje szereg korzyści zdrowotnych, które mogą znacząco przyczynić się do poprawy zdrowia. Jego wszechstronne zastosowanie w kosmetykach i naturalnych zabiegach sprawia, że olej z wiesiołka jest cennym narzędziem dla każdego, kto szuka naturalnych alternatyw. Olej z wiesiołka można również znaleźć w niektórych produktach w naszym sklepie internetowym, czego doskonałym przykładem są olejki oczyszczające do twarzy.

Sdílet:
Kategoria
Top