facebook
Zamówienia złożone przed godziną 14:00 są wysyłane natychmiast. | Darmowa wysyłka powyżej 250 PLN

O nas

Zanurz się z nami w prawdziwie zrównoważoną modę, która szybko zdobędzie miejsce w Twojej szafie.

W jednym miejscu oferujemy Ci wysokiej jakości, etyczną modę z całego świata, która ma minimalny wpływ na środowisko i niesie ze sobą historię, która Cię urzeknie.
Początek naszej podróży rozpoczął się jeszcze w 2014 roku, kiedy po raz pierwszy wprowadziliśmy kolorową markę Inkkas w Czechach.

Niezwykłe, ręcznie robione buty z tkanin pochodzących od lokalnych producentów z Peru, produkowane zgodnie z zasadami i regułami Fair Trade w Meksyku.

Byliśmy zachwyceni, że byliście tak samo podekscytowani tymi kolorowymi i oryginalnymi trampkami z historią jak my, a nasza idea oferowania uczciwej i etycznej mody z całego świata w jednym miejscu stawała się coraz bardziej prawdziwa.

Więc nie minęło wiele czasu, gdy w 2016 roku udało nam się nawiązać współpracę z kolejną piękną i odpowiedzialną marką, tworzącą swoje buty z miłością i z materiałów pochodzących z recyklingu.

Brazylijska marka Perky wniosła do naszego portfolio jeszcze więcej koloru i lekkości.

Kolejnym kamieniem milowym, który ugruntował to, do czego zmierzaliśmy od początku, było obejrzenie dokumentuThe True Cost (polecany dla wszystkich, którzy go nie widzieli), który obnaża ciężkie warunki przemysłu odzieżowego i tzw. "prawdziwe koszty". Fast Fashion.

W 2017 roku sięgnęliśmy po Ecoalf, młodą hiszpańską markę tworzącą wegańskie buty z plastiku wyłowionego z dna oceanu czy ekologiczne ubrania z bawełny organicznej lub materiałów z recyklingu, takich jak sieci rybackie czy zużyte opony.

Ponieważ dbamy o tło naszych ubrań, w 2020 roku poszerzyliśmy naszą ofertę o kolejną wyjątkową markę SKFK, produkującą swoje ubrania z bawełny pochodzącej z recyklingu lub organicznej w Hiszpanii.

W 2022 roku rozszerzyliśmy naszą ofertę o gamę eko-leków, które są wolne od substancji chemicznych i nie testowane na zwierzętach. Dodatkowo przetłumaczyliśmy naszą stronę internetową na 15 języków i sprzedajemy do całej Europy.

Za każde zamówienie sadzimy drzewo!
W ramach współpracy z Fundacją Trees.org, za każdą sprzedaną parę butów lub ubrań wyślemy nagrodę o równowartości jednego drzewa posadzonego w ramach aktualnego projektu fundacji. Dowiedz się więcej na trees.org.

Do roku 2022, Ferwer przyczynił się
* zasadził ponad 7 350 drzew
* pomoże to usunąć ponad 370 ton CO2

według EPA (Environmental Protection Agency), 370 ton CO2 jest równoważne
- 1 450 000 mil przejechanych przez przeciętny samochód lub
- 156 400 galonów benzyny lub
- 179 500 funtów spalonego węgla lub
- 43 600 000 naładowanych iPhone'ów

Zamawiając nowe towary, zawsze wybieramy wysyłkę, która ma najmniejszy ślad węglowy i pakujemy każde zamówienie w papier z recyklingu.

Kategoria
Top