facebook
Zamówienia złożone przed godziną 12:00 są wysyłane natychmiast. | Darmowa wysyłka powyżej 250 PLN

Jak być zdrowym

Jako kobiety często odkładamy siebie na dalszy plan. Zajmowanie się domem, dziećmi, chodzenie do pracy i opieka nad innymi krewnymi są dla nas ważniejsze niż nasze osobiste samopoczucie. Ale do tego wszystkiego potrzebna jest siła, zdrowie i zrównoważony umysł. Jeśli nie zadbasz o siebie, nie będziesz w stanie utrzymać takiego zaangażowania przez długi czas.

Zadbaj najpierw o siebie, tylko wtedy będziesz w stanie zadbać o innych.

  1. Unikaj deficytu dobrego samopoczucia

Rzeczy takie jak kąpiele z bąbelkami z olejkami i solami epsom, maseczki na twarz lub drogie zabiegi u kosmetyczki należą do kategorii samoopieki. Obejmuje ona jednak znacznie więcej niż te smakołyki, którym oddajemy się rzadko i często z poczuciem winy.

Chodzi o dbanie o nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe. Nie jest to luksus, ale konieczność. Deficyt dobrego samopoczucia może objawiać się w postaci załamań, napięć, niepokojów i wybuchów, które, jeśli nie zostaną zaadresowane, mogą prowadzić do długotrwałej depresji lub choroby.

Z powodu ciągłych zmian hormonalnych i potrzeby wielozadaniowości, kobiety są nieustannie poddawane wyzwaniom, dlatego ważne jest, aby poważnie traktować dbanie o siebie.

Inne sposoby na poprawę deficytu zdrowia:

. - wyjdź na zewnątrz . - uśmiechnij się

  • zrób coś, co naprawdę lubisz
  • stań w swojej obronie
  • zdrzemnij się .
  1. Uwolnij swoją wewnętrzną siłę poprzez pracę z oddechem

. Świadome połączone oddychanie to zazwyczaj godzinna intensywna sesja prowadzona przez terapeutę, której towarzyszy muzyka. Podczas takiej praktyki można uzyskać dostęp i uwolnić głębokie wewnętrzne blokady. Możesz uzyskać wgląd w swoje życie, do którego wcześniej nie miałeś dostępu. Efekt energetyczny trwa wtedy znacznie dłużej niż tylko przez czas trwania sesji.

Breathwork może uwolnić twoją wewnętrzną moc w sposób, którego byś się nie spodziewał. Jest intensywny i delikatny w tym samym czasie i zdecydowanie wyzwala.

3. 3. Zapewnij sobie 30 minut ćwiczeń każdego dnia -----------------------------------------------

. Regularny półgodzinny trening może pomóc kontrolować wszystkie markery metaboliczne. Ćwiczenia, które dostarczają tlen i składniki odżywcze do mięśni, jednocześnie pomagając układowi sercowo-naczyniowemu pracować wydajniej, dadzą Twojemu ciału zastrzyk energii potrzebny do dalszej efektywnej pracy.

Dzięki regularnym ćwiczeniom można z łatwością uniknąć przyjmowania tabletek przez całe życie, jeśli wystąpi nieprawidłowy poziom hormonów. Ćwiczenia nie tylko pomagają zrzucić kilka kilogramów, ale także zwiększają poziom tlenu w mózgu, poprawiają pamięć i koncentrację oraz zmniejszają ryzyko depresji.

Działając jako stymulator poznawczy, promuje kreatywność w tani i zdrowy sposób.

  1. Naucz się pięciominutowej medytacji

Chociaż największe korzyści z medytacji uzyskuje się poprzez częste powtarzanie, zaledwie pięć minut medytacji może faktycznie przynieść szybką redukcję stresu.

Im więcej praktykujesz medytację, tym silniejszy staje się twój mózg. Z czasem zauważysz, że medytacja sprawia ci coraz większą przyjemność, a nawet zwiększysz ilość czasu spędzanego na medytacji. Twoja wytrzymałość psychiczna wzmocni się i przekonasz się, że masz większą zdolność koncentracji przez cały dzień.

Osoby lubiące ruch mogą preferować medytację chodzoną.

  1. Budowanie kobiecych relacji

Nie ma nic bardziej wyzwalającego niż kontakt z przyjaciółkami, siostrami lub innymi bliskimi kobietami. Udzielą ci one porad, wysłuchają i podniosą twoją samoocenę. Rozwijanie silnych i zdrowych kobiecych przyjaźni to coś, z czego mogą skorzystać wszystkie kobiety.

Kobiety mają szerszy repertuar zachowań niż tylko walka lub ucieczka. Hormon oksytocyny jest uwalniany u kobiet w ramach reakcji na stres. Tłumi on reakcję walki lub ucieczki i zachęca ją do skupienia się na dzieciach i spotkaniach z innymi kobietami.

Kiedy kobieta angażuje się w pielęgnowanie lub łączenie, jej ciało uwalnia więcej oksytocyny, co dodatkowo przeciwdziała stresowi i wywołuje efekt uspokajający. U mężczyzn taka reakcja nie występuje.

Sdílet:
Kategoria
Top