facebook
Zamówienia złożone przed godziną 12:00 są wysyłane natychmiast. | Darmowa wysyłka powyżej 250 PLN

Korzyści z oddychania według Wima Hofa

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że prawidłowe oddychanie może mieć kluczowe znaczenie w wielu dziedzinach życia? Od zdrowia po prawidłowy trening, lepszą koncentrację, a także lepszy stan psychiczny?

Oddech wpływa na wiele rzeczy, a dziś przyjrzymy się, jak i dlaczego powinniśmy klasyfikować oddychanie według Wima Hofa, który słynie z właściwego oddechu.

Co można zyskać dzięki prawidłowemu oddychaniu według Wima Hofa?

Być może już o tym słyszałeś, być może słyszysz o tym po raz pierwszy.

Ten człowiek podbił świat i stał się znany dzięki kursom i książkom, które uczą specjalnej metody oddychania i uczą ludzi prawidłowego oddychania.

A co można zyskać dzięki temu ćwiczeniu oddechowemu?

  • Redukcja stresu
  • Regeneracja
  • Poprawa wyników sportowych
  • Poprawa jakości snu
  • Wspieranie kreatywności
  • Wsparcie koncentracji

Nieco o Wimie Hofie

Wim Hof jest sportowcem wytrzymałościowym, który jest najbardziej znany ze swojej zdolności do wytrzymywania ekstremalnego zimna.

Jest rekordzistą pod względem najdłuższego czasu spędzonego w lodowatej kąpieli, w której wytrzymał prawie dwie godziny. Udało mu się również wspiąć na Mount Everest w samych letnich ubraniach. Udało mu się przepłynąć 57,5 m pod lodem lub przebiec półmaraton na kole podbiegunowym i to tylko boso.

Jak widać, jest to niesamowita osobowość. Ale to, co uczyniło go najbardziej znanym, to jego metoda, która pozwala każdemu poprawić i stać się bardziej odpornym nie tylko fizycznie, ale także psychicznie.

Co jest kluczem według Wima Hofa? Oddech i hartowanie.

Metoda Wima Hofa

Metoda Wima Hofa składa się z trzech części, a mianowicie ćwiczeń oddechowych, ekspozycji na zimno i medytacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zdecydowanie warto wypożyczyć lub kupić książkę lub obejrzeć jego wykłady, w których nie tylko uczy, jak prawidłowo oddychać, ale także mówi więcej o ekspozycji na zimno, a także wprowadza w sesje medytacyjne.

Sdílet:
Kategoria
Top