facebook
Zamówienia złożone przed godziną 12:00 są wysyłane natychmiast. | Darmowa wysyłka powyżej 250 PLN

Czym są esencje Bacha lub krople Bacha?

Czym są krople Bacha?

Esencje Bacha, krople Bacha lub terapia kwiatowa Bacha to zestaw esencji zapachowych nazwanych na cześć ich założyciela doktora Edwarda Bacha. Są one formą medycyny alternatywnej, której celem jest leczenie stanu emocjonalnego, psychicznego, a następnie fizycznego danej osoby. Esencje te wykorzystują uzdrawiającą moc kwiatów i roślin, aby harmonizować umysł i są popularne na całym świecie.

Krótka historia esencji Bacha

Dr Edward Bach, brytyjski lekarz i homeopata, opracował tę unikalną formę terapii w latach trzydziestych XX wieku. Wiedzę zdobywał obserwując swoich pacjentów i badając wpływ roślin na ludzki stan psychiczny, co zainspirowało go do opracowania 38 różnych esencji.

W swojej praktyce dr Bach zaobserwował, że standardowe metody leczenia często nie przynosiły pożądanych długoterminowych rezultatów, co skłoniło go do poszukiwania alternatywnych podejść. Wierzył, że kluczem do skutecznego leczenia jest skupienie się nie tylko na fizycznych, ale także na emocjonalnych i duchowych aspektach zdrowia. To przekonanie zainspirowało go do stworzenia tak zwanych esencji kwiatowych Bacha, które pomagają harmonizować stan psychiczny i promować ogólne samopoczucie. Bach starannie wybrał swoje ekstrakty roślinne w oparciu o intuicję i głębokie zrozumienie wpływu roślin na ludzką psychikę.

Podstawowe zasady i filozofia esencji Bacha

Podstawowe zasady i filozofia esencji Bacha opierają się na założeniu, że zdrowie fizyczne i psychiczne są ze sobą ściśle powiązane, a brak równowagi emocjonalnej może bezpośrednio wpływać na fizyczne samopoczucie człowieka. Dr Bach uważał, że wiele objawów fizycznych jest w rzeczywistości przejawem blokad emocjonalnych i stresu. Jego terapie, oparte na wykorzystaniu esencji kwiatowych, mają na celu przywrócenie wewnętrznej harmonii i wsparcie naturalnej zdolności organizmu do samoleczenia. Esencje mają za zadanie przywrócić harmonię i pomóc człowiekowi odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię.

Zgodnie z filozofią Bacha, każda esencja jest związana z określonym stanem emocjonalnym lub problemem, takim jak strach, niepewność, brak zainteresowania bieżącymi wydarzeniami, samotność, nadwrażliwość na wpływy i opinie, beznadzieja i rozpacz lub nadmierna troska o dobro innych. Esencje tworzone są z roztworów kwiatowych i wodnych, które następnie rozcieńczane są alkoholem w celu konserwacji. Terapia polega na dobraniu odpowiednich esencji do aktualnych potrzeb emocjonalnych danej osoby i ich zastosowaniu.

Opis każdej esencji

Esencje Bacha to zbiór 38 różnych esencji kwiatowych, z których każda została zaprojektowana do leczenia określonego stanu emocjonalnego. Esencje te oferują szeroki zakres opcji leczniczych, pozwalając na indywidualne podejście do problemów emocjonalnych każdej osoby. Poniżej znajduje się bardziej szczegółowy opis niektórych z wybranych esencji i ich zastosowania:

  1. Impatiens (Niecierpliwość): Esencja ta jest idealna dla osób, które często czują się zniecierpliwione lub sfrustrowane z powodu tempa, w jakim rzeczy dzieją się w ich otoczeniu. Niecierpek pomaga uwolnić wewnętrzne napięcie i promuje cierpliwość.
  2. Mimulus (Nieśmiałość): Mimulus jest przeznaczony dla tych, którzy cierpią z powodu strachu przed konkretnymi rzeczami, takimi jak wystąpienia publiczne, ciemność i wiele innych. Esencja ta pomaga zwiększyć odwagę i pewność siebie.
  3. Śliwka wiśniowa (Cherry Plum): Pomaga ludziom, którzy boją się utraty kontroli nad swoim zachowaniem. Cherry Plum jest kluczowa dla tych, którzy odczuwają skrajne napięcie i strach przed utratą kontroli.
  4. Rock Rose: Ta esencja jest przeznaczona do sytuacji skrajnego strachu lub przerażenia, takich jak te, które mogą wystąpić po wypadku lub bardzo szokujących wiadomościach. Rock Rose pomaga przywrócić odwagę i spokój w takich intensywnych sytuacjach.
  5. Biały kasztan: Dla tych, którzy nie mogą pozbyć się stresujących myśli i ciągłego zamartwiania się. Biały kasztan promuje spokój umysłu i pomaga przerwać ciągły przepływ myśli. . 7. Kasztanowiec: Dla tych, którzy powtarzają te same błędy i nie potrafią wyciągać wniosków z poprzednich doświadczeń. Z drugiej strony Chestnut Bud zachęca ich do nauki i rozwoju na podstawie tych doświadczeń. . Ta i inne esencje Bacha oferują naturalną ścieżkę do emocjonalnego uzdrowienia poprzez zajęcie się dokładnie tymi stanami emocjonalnymi, które wymagają uwagi. Leczenie esencjami Bacha zapewnia narzędzia do osiągnięcia wewnętrznej równowagi i ogólnego zdrowia bez użycia farmaceutyków.

. ### Esencje Bacha dzisiaj i ich miejsce w nowoczesnej terapii

Esencje Bacha nadal utrzymują stabilną pozycję w dziedzinie medycyny alternatywnej i komplementarnej. Ich popularność z pewnością nie maleje, nie tylko wśród osób poszukujących naturalnych metod radzenia sobie z problemami emocjonalnymi i psychologicznymi, ale także wśród terapeutów, którzy włączają je do holistycznych programów leczenia.

Nowoczesna terapia coraz częściej opiera się na esencjach Bacha.

Nowoczesna terapia coraz częściej uznaje, że zdrowie emocjonalne jest integralną częścią zdrowia fizycznego, a esencje Bacha oferują nieagresywne narzędzie do osiągnięcia tego zrównoważonego stanu. W centrach odnowy biologicznej, praktykach klinicznych, a nawet w środowisku domowym, coraz częściej widzimy ich zastosowanie.

Ponadto, wraz z rosnącym zainteresowaniem zdrowiem psychicznym i opieką nad dobrostanem psychicznym, esencje Bacha stają się coraz bardziej popularnym narzędziem do samoleczenia, a użytkownicy szukają sposobów na złagodzenie stresu, niepokoju i innych powszechnych stanów emocjonalnych bez konieczności interwencji medycznej.

Esencje Bacha jako pozbawiony przemocy krok w kierunku równowagi emocjonalnej

Esencje Bacha są jednym ze sposobów podejścia do równowagi emocjonalnej i zdrowia psychicznego. Chociaż wciąż nie są one powszechnie i w pełni akceptowane w kręgach naukowych, ich popularność i pozytywne opinie użytkowników mówią same za siebie. Dla tych, którzy szukają naturalnego i łagodnego sposobu leczenia problemów emocjonalnych i zdrowia psychicznego, esencje Bacha mogą być doskonałym wyborem.

Sdílet:
Kategoria
Top