facebook
Zamówienia złożone przed godziną 12:00 są wysyłane natychmiast. | Darmowa wysyłka powyżej 250 PLN

Jak sortować odpady

Chciałbyś żyć bardziej ekologicznie i zrobić coś dla środowiska poprzez sortowanie odpadów, ale nie wiesz, co zrobić? Zebraliśmy cztery proste wskazówki, które mogą ci pomóc.

Oddzielne pojemniki w domu

Nagromadzenie odpadów może być bardzo intensywne w typowym gospodarstwie domowym, więc stworzenie specjalnych pojemników dla każdego rodzaju jest bardzo dobrym krokiem. Wynoszenie odpadów osobno po każdym dniu byłoby niepotrzebnie czasochłonne i nieefektywne. Do przechowywania można używać pojemników zaprojektowanych specjalnie do tego celu lub improwizować i tworzyć własne. Świetnym i ekonomicznym rozwiązaniem są na przykład papierowe torby lub pudełka po bananach. Idealną lokalizacją jest oczywiście obszar, w którym odpady są poza zasięgiem wzroku.

Regularna utylizacja

Chociaż dzięki powyższej metodzie można zaoszczędzić sporo czasu na wynos, to oczywiście trzeba się z nią liczyć. Pozostałości żywności na opakowaniach, a nawet inne procesy mogą prowadzić do zanieczyszczenia, dlatego należy usuwać odpady co najmniej raz w tygodniu. Pojemniki powinny być dostępne w każdej dzielnicy mieszkalnej i zwykle można w nich sortować szkło, papier i plastik.

Bioodpady

Specjalną kategorią odpadów są tak zwane bioodpady. Jeśli mieszkasz w domu z własnym ogrodem, jesteś w połowie drogi z własnym pojemnikiem na kompost. W miastach dostępne są specjalne pojemniki na bioodpady.

Elektronika, baterie i inne

Sprawna lub stara elektronika lub baterie to również specjalna kategoria. W wielu miejscach dostępne są specjalne pojemniki na te odpady. Możliwe jest również pozbycie się tych odpadów poprzez oddanie ich do punktów zbiórki.

Sdílet:
Kategoria
Top